Lhář, lhář: Co dělat když zjistíte, že vám váš miláček lže

Ze začátku by vás to ani nenapadlo...
11834

ON, že by vám neříkal pravdu? Nebo že by dokonce úmyslně lhal? To naprosto nepřipadá v úvahu!

No jo. Ale co když se časem ukáže, že to tak opravdu je a vy vedle sebe máte lháře? 

1. Vše si nejprve důkladně ověřte. Než začnete vznášet obvinění a konstruovat nejrůznější teorie přesvědčte se, že je to opravdu tak, jak si myslíte ( nebo jak jste se doslechla ). Není nic horšího ( a trapnějšího ) než když obviníte bez důkazů na základě vlastních domněnek a ukáže se, že jste si celou "akci" vytvořila v hlavě vy sama. 

2. Promyslete si vše předem. Nejednejte s horkou hlavou a vše si dobře rozmyslete. A to nejlépe několik kroků předem. 

3. Akce. Je to tady. Vše jste si ověřila, promyslela si plán a teď musíte čelit realitě a postavit se k situaci čelem. Ok. Hlavně klid. Jednejte v klidu, buďte na vše připravená a hlavně se snažte být nad věcí. Druhá strana by neměla poznat, jak moc vás situace vzala. Buďte silná.

4. Připravte se na milion argumentů a "výmluv". To je společná záliba všech lhářů - zapírat, znovu lhát, vymýšlet si nejrůznější scénáře a snažit se vás "obalamutit". V tomhle bodě je na vás, jak moc dotyčnému budete věřit a kolik mu toho dokážete uvěřit. Nezapomeňte totiž, že lhář většinou lhářem zůstane. 

5. Co dál. Odpustit? Zapomenout? Uvěřit nebo se snažit věřit? Tohle už je na vás. Z vlatní zkušenosti víme, že některým lžím se zkrátka chce věřit, protože to prostě míň bolí nebo je to ta snesitelnější varianta. Je dobré mít ale na paměti, že pokud před vámi stojí opravdu chronický lhář, vy ani vaše láska ho nejspíš nevyléčíte...