Reklama

Partnerská krize není rozchod: Napravte váš vztah snadno a rychle

Každý vztah a každé manželství může, dříve či později potkat období krize a je pouze na partnerech, jak ho ustojí.
Reklama
12821

Zvládnutí krize není snadné. Dnes je krize většinou vnímána jako bod, kdy nezbývá nic jiného, než vztah ukončit. Ve skutečnosti je ale zkouškou obou partnerů, nikoliv nevyhnutelným důvodem pro rozchod. Je to fáze, během které je potřeba vzájemně komunikovat a vztah tak posunout dál. Partnerská krize nemusí znamenat konec vztahu, ale začátek jeho zlepšení. Uzdravte svůj vztah i vy. 

Žijeme v době, kdy se v první řadě cení výkon a rychlost. Snažíme se každému vyhovět a stíhat mnoho věcí. Zbývající energie pro nás samé a naše partnery už nestačí. Dlouhodobé zanedbávání se časem projeví na zhoršené kvalitě vztahu. A jak to řešíme my? Dříve, když se našim prarodičům něco rozbilo, dali to opravit. Když se něco rozbije nám, vyhodíme to a koupíme nové. Stejně tak jsme se začali chovat ve vztazích. Vnímáme spíše nedostatky a slabé stránky partnera, máme odlišná a přílišná očekávání, nenasloucháme si, komunikace se omezuje na chod domácnosti, zapomínáme, že jsme i partneři, nejen rodiče... Začínáme žít vedle sebe, ale vlastně každý sám. 

Dítě neoklameš 

Děti jsou vnímavé. Mnohdy poznají dříve než my, že se něco děje. Trápí se, dělají si starosti, mají tendenci přebírat naši zodpovědnost. Nenechávejme to na nich. „Na krizi, či ne zrovna pohádkové období, nejste sami. Pokud nevíte, jak z takového období ven, obraťte se na nás. Naše obecně prospěšná společnost WOMEN FOR WOMEN rozšířila své portfolio o unikátní projekt Servis vztahů. Nabízíme tak komplexní pomoc odborníků při udržování zdravých vztahů a podporu, nejen při řešení partnerské krize,“ sděluje Jana Skopová za společnost Women for Women. 

A tento příběh znáte...? 

„I naše manželství prošlo během těch dvaceti let nejednou krizí. Jedna z nich byla opravdu vážná a neměli jsme daleko k rozchodu. Od té doby vím, jak rychle se umí láska měnit v nenávist a nenávist opět v lásku. Jak jsme to zvládli? Především jsme spolu nepřestali mluvit. Neuzavřeli jsme se před sebou, nerezignovali jsme na naše manželství a stále jsme měli snahu situaci vyřešit. Zachránit manželství mi pomohla i věta mé kamarádky, která si rozvodem prošla: ´Víš, dokáži se vyrovnat s tím, že mě manžel opustil…, ale co mě opravdu bolí a trápí je to, že můj syn už nikdy nebude mít vlastního sourozence….“ Uvědomila jsem si, jak definitivní to je. A právě na to jsme si při každé krizi vzpomněla. Mé dítě už nikdy nebude mít svého vlastního sourozence a na to rčení – Mé děti, tvé děti, bijí naše děti. Opravdu tohle chci?“ 

Nalijme si čistého vína sami před sebou. Odpovězme si na všechny otázky, ať nás nic nezaskočí. Vztahy nefungují beze snahy a už vůbec nefungují bez znalosti nás samotných – vlastních priorit a žebříčku hodnot.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama