Přestaňte snít a proměnte své sny v realitu: Víme, jak na to

Nesplněné sny...
10937

Každý z nás jich má plný šuplík, který v průběhu života otevírá a zavírá, aby mohl přidávat nové nebo odebírat ty, které už pro nás nemají význam. Jak si ale sny úspěšně plnit a nenechávat je pouze uzavřené v tajné schránce nesplněných přání? Inspirujte se u lidí, kteří svých snů dosáhli. Jak to udělali?

1. Reálné vytyčení vašich snů. Sníte o tom, že budete slavná spisovatelka? Toužíte být lékařkou zachraňující životy? Nebo si přejete mít velkou rodinu a být dokonalou matkou? Ať jsou vaše přání jakákoliv, sněte o nich reálně a nevynechávejte žádné detaily. Představte si, jak bude vypadat obal vaší knihy, jak se na vás usměje pacient, kterému jste pomohla, nebo jak si hrajete s vašimi dětmi na zahradě. Čím víc konkrétnější ve svých představách budete, tím větší pravděpodobnost je, že se vám vše vyplní.

2. Seznam. Sepište si seznam vašich snů. Všech. Od těch obrovských až po ty malé, které jsou snadno splnitelné. Svůj dream list si v ideálním případě pište ručně. Vynechejte počítače nebo mobilní telefony. Pokud si totiž vaše touhy napíšete vlastní rukou, získáte k nim osobitější přístup a sny se snáz vyplní.

3. Věřte si. Nenechte se odradit nikým a ničím. Paradoxně nejvíc nás od našich nápadů zrazují ti, kteří jsou nám nejblíž. Naši přátelé nebo rodina. Určitě to není proto, že by nám nepřáli úspěch. Zkrátka o nás mají jen strach. Pokud ale nikdy nevystoupíte ze své komfortní zóny, nedozvíte se, co se nachází za ní.

Nenechte se od vašich snů a plánů odradit. Pokud si je nezkusíte splnit, strávíte celý život přemýšlením o tom, jaké by to mohlo být, kdyby... Hoďte obavy a strach za hlavu a vydejte se vstříct novým dobrodružstvím. TEĎ je ten správný čas.