Reklama

Přitáhněte si k sobě štěstí ještě dnes: Je to jen na vás

Mít štěstí není náhoda. Můžeme ho přitahovat a nejlepší na tom je, že to vlastně nic nestojí!
12734

Každý ji známe. Kamarádku nebo známou, které všechno, na co sáhne, vychází. Má perfektní práci, perfektního přítele a je jasné, že ty značkové lodičky, které jsou už skoro vyprodané, zůstaly přesně v její velikosti a ještě na ně dostane slevu. A vy? Stojíte s úžasem (a samozřejmě bez nových bot) vedle ní a cítíte se jako naprostá smolařka. Přitom je tak jednoduché se se štěstím skamarádit.

Jste také někdy přesvědčená o tom, že máte pořád jen smůlu? To si jen namlouváte – štěstí je totiž věcí životního postoje! „To, na co se v myšlenkách soustředíme, také prožijeme,“ vysvětluje psychoterapeut Rolf Merkle, psycholog a autor knihy „Jak rozumět svým pocitům a jak překonávat problémy“. Smolaři mají tunelový pohled, kterým vnímají jen to negativní. Pokud chceme prožívat štěstí, musíme myslet pozitivně. To neznamená, že bychom měli všechno špatné ignorovat a létat na růžovém obláčku. Spíš si uvědomte, že to mohlo být i horší. Téměř vždycky totiž může být hůř. Když si například polijete halenku kávou, řekněte si: aspoň jsem se při tom nespálila! Tak se přes tuto situaci přenesete s pozitivním pocitem „ještě to vlastně dobře dopadlo“! 

Štěstí můžete navíc mít jen tehdy, když si k tomu vytvoříte podmínky! Jděte ven, dělejte něco nového! Tak maximalizujete možnost, že se vám stane něco úžasného! Stačí už nejít domů přímou cestou. Když si trochu zajdete, možná při tom objevíte malý obchod, kde budou téměř vyprodané značkové lodičky ve vaší velikosti. A to ve výprodeji!

Nebo prostě oslovte toho pohledného muže, který se vám tak líbí. Chce to sice odvahu, ale ne nadarmo se říká „odvážnému štěstí přeje“! Pro všechno platí: čekejte pro sebe jenom to nejlepší! Využívejte sílu pozitivizmu pro sebe tím, že zaujmete optimistický postoj. Když stále počítáte s tím, že vám nic nevyjde, pak se to také promění ve skutečnost. Co vysíláte, to se vám se stejnou razancí vrátí.

Přečtěte si také: Jak odhalit toxického člověka a vyčistit si okolí? Máme pro vás návod

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama