Reklama

První rande, prvních 20 minut: Jak využít čas, který máte na to zaujmout?

Možná si říkáte, že máte hned několik pokusů na to, aby na schůzce no. 1 přeskočila jiskra... Ve skutečnosti máte ale jen prvních 1200 vteřin.
Reklama
8959

Každé rande je jiné, oblékáte jiné oblečení, jste více, nebo méně nervózní, randíte v létě, někde venku, nebo se zašíváte v zimě, někde uvnitř. Můžete randit ve velkoměstě, stejně jako na vesnici, můžete zažít rande na dovolené s někým, koho vlastně moc neznáte, stejně jako s někým, koho znáte už XY let. Je úplně jedno, jaké jsou okolnosti vzniku společné schůzky, jestli má všechno vyjít a vy se nemáte vidět naposledy, rozhoduje o společném úspěchu prvních 20 minut. Jak se vyvíjí proces rozhodování, jestli to za něco stojí nebo ne, a jak fungují chemické reakce, které ve vás můžou zažehnout plamen lásky vteřinu po vteřině? Máme přesný harmonogram.

První 2 až 4 sekundy: V prvních okamžicích se váš mozek stará pouze o dvě věci. Na první dobrou rozhoduje o fyzické přitažlivosti na základě obličeje protějšku, v druhé fázi pak posuzuje, zda se podle předpokladů budete k sobě hodit díky společným povahovým rysům. První dojmy jsou mocné a vnímání v takových momentech rozumem nelze ovlivnit.

Do prvních 30 sekund: Sledovat pohyb těla je mnohem smysluplnější, než poslouchat, co nám druhý říká. Gesta jsou víc než tisíc slov a už v gestech z prvních okamžiků můžete hodnotit první fázi rande. Jste si nakloněni a koukáte si zpříma do očí? Vypadá to víc než nadějně. Koukáte do země a nervózně se zakláníte s překříženýma rukama? Věřte nám, že zimou v místnosti to bude asi jen těžko.

Do prvních 5 minut: První slova, první názory, první možnost sledovat, jestli jsou vaše životní hodnoty a postoje shodné. Jste si podobní? Všechno je v pořádku. Je evolučně dokázáno, že do života je lepší kráčet s člověkem, který je vaším přímým odrazem.

Do prvních 10 minut: Podvědomě máte v hlavě databázi výrazů, které jsou vám sympatické. Právě v průběhu 10 minut jste si je schopni plně uvědomovat a posílit tak dojem vzájemné přitažlivosti. Sledujete už ale i vzájemné propojení. Začínáte pít ve stejnou chvíli, chcete odpovídat na otázku barmana stejnou větou ve stejný moment. Propojení na scénu.

Do prvních 20 minut: Sdílíte spolu něco? Pijete v kině ze stejného kelímku, ochutnáte vzájemně své večeře, vyměňujete si tipy na filmy, hudbu, nebo divadlo? Sdílení znamená důvěru a silné pouto. Sdílení znamená budoucnost.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama