Reklama

Sloupkař Joy Petr Cífka: Zmizí láska, jak ji známe?

Nad budoucností našich vztahů se zamýšlí Petr Cífka, sloupkař Joy.
12749

Do nového roku s pořádným optimismem!

Podívejme se do budoucnosti. A zkusme si představit, že budeme žít spokojeně a šťastně dál a dál, víceméně takovým stylem, jakým jsme navyklí.

Že vůkol nezmizí zeleň kvůli strašnému suchu, že nás nezatopí voda z tajících ledovců, neudusíme se pod tíhou znečištění ovzduší a ani se nestaneme kolonií Afriky, ve které bude stokrát víc hladových krků než v Evropě. A že nám Slovensko nevyhlásí válku za to, že jsme mu vzali Babiše a Darinku Rolincovou. Pořád v takovou krásnou budoucnost věříte? Snad ano. 

Představme si prostě, že si dál budeme vegetit jako páni. Že bude pohoda laláč. Jak se v takové chvíli budeme párovat, když bude v kalendáři rok 2050? 

Upřímně řečeno, tohle už je mnohem truchlivější písnička. Těžko si představit, že by se to s lidmi, jako bytostmi stvořenými pro lásku, vyvíjelo kdovíjak pozitivně. A nejspíš za to budou moct zase kluci, ha! A jejich lenost. 

Víte, jak to chodí. Sbalit holku je celkem námaha. Pokud se nenarodíte s kukučem Harryho Stylese, sex-appealem Bennyho Crista nebo penízky a modrou krví prince Williama, na spárování s pohlednou děvčicou se leckdy nadřete. A kolikrát neuspějete… i dlouhé roky. A nové technologie umožňují chlapcům tuhle nepřízeň osudu snadno zlomit. 

Už teď je pro řadu z nich mnohem jednodušší, když si můžou užít vášnivý sex jen se svojí rukou a s pornem ve webovém prohlížeči počítače. Nač chodit do posilovny, nebo se učit plynně francouzsky a svádět milostnou poezií? Víc easy je kliknout na dokonalou holku na nějakém vykřičeném portálu a užívat si.

Nikdo vás při balení neodmítne, nikdo vám nezkazí náladu a nikdo vám nezlomí srdíčko. Doma s virtuálním sexem je bezpečno. Japonci kvůli téhle pohodlnosti, která se propojuje s depresemi i asociálností v moderních velkoměstech, pomalu začínají vymírat. A místní holky doma pláčou do polštáře, že nejen že nepřijel princ na bílém koni, ale že i ten ajťák od vedle si dal radši retro klip s Pamelou Anderson, než aby přinesl kytku a posnažil se.

Dopadneme snad jako Sylvester Stallone a Sandra Bullock, když se bez doteku muchlují v Demolition Manovi? Pokud se ještě rozvine virtuální realita, tak nejspíš určitě. A definitivně si vystačíte sami, protože
si budete moct do ložnice pozvat zaráz dvojnice Blake Lively i Jiřiny Jiráskové. A pak přijdou robotky. Ach! Kdo by doma nechtěl dvacetiletou Scarlett Johansson, která navaří, neodmlouvá a vždycky kývne na nabídku kvalitního sexu? 

Vím kdo… Já ne, když by byla robot! Protože skutečný emoce a zážitky vám nic nehradí. Stejně tak jako je lepší prožít upřímný smutek, utřít si slzičky, vyhrabat se z mizérie a pak zase zářit úsměvy, než se hned cpát xanaxem, tak se nic nemůže vyrovnat zážitkům s živým člověkem – jeho lásce i sdíleným tělesným požitkům.

Nevím, jestli se mnou budou souhlasit lidi i v blízké budoucnosti, ale pokud ne, aspoň zůstane víc potenciálních objektů pro nás, nenapravitelné hledače skutečných, nerobotických a nevirtuálních emocí, kteří vědí, že není silnějších věcí na světe, než je zlomený srdíčko a žhavej sex od rána až do večera.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama