Stupně lásky

Stupně láskyStupně lásky

Jak vaše láska dopadne, si ovlivňujete sami.

Stupně lásky
 
{loadposition breadcrumb}

Stupně lásky

Jak vaše láska dopadne, si ovlivňujete sami.

Vydrží jen tehdy, pokud budete chtít a něco pro to také uděláte. Projděte si sedm úrovní lásky.

1. Pobláznění

Vášeň, přitažlivost, chtíč. To vše cítíte v jednu chvíli, a vše je naráz růžové. Ovšem někdy to může být pouze idealistická iluze. Sníme o tom druhém, představujeme si jej, jakého ho chceme mít. Ale právě na to pozor! Realita je často jiná.

2. Otevřít oči

Období, kdy se naše sny a představy dostávají do křížku se skutečností. Tu se s vaším miláčkem poznáváte takoví, jací opravdu jste. Zpravidla se v této části vztahy buď upevňují, nebo lámou. Už víte, co je váš partner zač, jakou má povahu a co od něj pravděpodobně můžete očekávat.

3. Zklidnění

Fáze, kdy může dojít k výraznému zlomu ve vašich citech. Původní zamilovanost začíná uvadat. Partneři si na sebe zvykají a už po sobě nešílejí jako na začátku. Může nastat tzv. mrtvý bod ve vašem vztahu, kdy začnete oba přemýšlet, zda pokračovat, či se jedná pouze o přechodnou etapu. Avšak tento stav je zcela normální, každý pár ho časem absolvuje. Pokud si to však oba uvědomujete, můžete to lehce překonat.

4. Osvobození

Myslíte, že teď už před sebou nic nepředstíráte? Třeba ano, ale dost možná si to ani neuvědomujete. Stává se, že se příliš podřizujete přání partnera a vaše jdou stranou? Nebo se mu chcete zalíbit, tak děláte věci podle jeho gusta? Snažte si zachovat vždy vlastní tvář a svobodnou vůli. V každém vztahu přijde den, kdy se musíme zamyslet nad svobodou i jednáním svým a partnerovým. A teprve tehdy, když poznáme, že náš vztah je rovnovážný, není nijak svazován a cítíme se v něm sami sebou, teprve pak jsme vstoupili do další fáze lásky.

5. Možný propad

V každodenní rutině někdy dochází k hádkám a střídavě špatným náladám. K partnerovi se přestáváme chovat tak vstřícně a citlivě jako kdysi. Pokud nepracujete na tom, abyste do společného života vnášeli nové a zajímavé podněty, je to volný pád k pocitu stereotypu a nudy. Avšak změnit něco, co je zaběhnuté, je zatraceně těžké. Kdo to však zvládne, vyhrál jackpot lásky a dostává se na další úroveň.

6. Přijetí partnera jako sebe sama

V nejlepším případě nyní dosahujete duševní synchronizace. Velmi dobře se znáte, jste sehraný tým. Děláte věci stejně nebo podobně a nemusíte o nich již diskutovat. Není to pohodlné i ohromně sexy? I když spolu možná nespíte každý den, dokážete se vzájemně naplňovat i jinak. Slovy, gesty i mlčky.

7. Zázraky se dějí

Už jste zřejmě slyšeli, že je možné se do stejného člověka zamilovat vášnivě i podruhé, aniž by vás cokoli rozdělilo. Někdy k tomu, aby se tak stalo, stačí jediný pohled, jediný čin nebo pouhé pohlazení, a je to znovu jako první dny vaší zamilovanosti. Je to vůbec možné? Je. A to je dobře.