Ušetřete peníze díky pár malým změnám, kterých si skoro ani nevšimnete!

Každý měsíc je to stejné…
10833

Když nám přistane výplata na účtě, nakupujeme jako smyslů zbavené. Pak nás chvilku trápí výčitky svědomí, ale uklidňujeme se tím, že do konce měsíce už budeme opravdu šetřit. Pak ale přijde ten očekávaný konec měsíce a my jen tak tak vyjdeme. Jak je to možné? Vždyť už jsme si nic dalšího nekupovaly… Dejte si pozor na tyhle skryté pasti pro vaši peněženku! 

1. Kávičky. Ano jistě, je to stylovka. Koupit si v ranním spěchu kafe ve Starbucksu a uhánět s ikonickým kelímkem v ruce do práce. Nebo si naopak po práci zajít na kafíčko s kámoškou. Zkoušely jste si ale někdy spočítat, na kolik vás takové kafíčkování vyjde za týden? A co potom za měsíc! 

2. Obědy. Kupujete si denně obědy v práci? Pak platí stejný výpočet jako u káviček. Celkem slušná částka, nemyslíte? Připravujte si obědy doma a uvidíte, kolik peněz ušetříte. Navíc budete mít svůj jídelníček perfektně pod kontrolou. 

3. Snacky. Sladkosti, dortíky, oříšky, raw tyčinky… To vše si ve spěchu rády kupujeme abychom nezaútočily na první fast food. Při boji za štíhlou linii ale zapomínáme na chránění našich financí. Myslete na „rychlý hlad“, který se může během dne dostavit a mějte s sebou v kabelce vždy nějakou S.O.S. záchránu v podobě tyčinek, pytlíků oříšků, čoklády… Vše si můžete nachystat doma a nevyhazovat zbytečně peníze v předražených bio obchodech. Navíc nevíme jak vy, ale my, když do takového obchodu zavítáme, většinou nakoupíme další zdravé dobrůtky, které samozřejmě vůbec nepotřebujeme... Ale když už tam jsme... 

4. Taxi. Pokud jste milovnicí rychlé přepravy a nemáte čas, to první, co vás napadne je zavolat taxi nebo Uber. Tady potom peníze letí rychlostí blesku. Zkuste si raději váš čas lépe plánovat a zkrátka vyrazte dřív.