Vztahy: 6 tipů, jak vyžehlit každou partnerskou hádku

Občas se to prostě zvrtne...
12181

A konverzace s vašim partnerem přeroste v hádku, která není úplně příjemná. Pak následuje ono zvláštní ticho a dusná atmosféra a ani jeden nevíte, jak z toho ven.

Pokud jste se v  téhle situaci ocitli, vyzkoušejte naše tipy, jak hádku přejít a vše urovnat.

1. Najděte kompromis. Ve fázi "po hádce" je jedno, který z vás dvou spor vyvolal, nebo, kdo co řekl. Snažte se uklidnit situaci kompromisem, který bude OK pro oba dva.

2. Obejměte se. To není legrace. Prostě přijďte za partnerem, obejměte ho a dejte mu pusu. Uvidíte, že po hádce nebude ani památka.

3. Změňte prostředí. Vytáhněte partnera na neutrální půdu a snažte se na vše, co nejrychleji zapomenout.

4. Přiznejte chybu. Byla hádka vaše vina? Uznejte to a parnterovi se omluvte.

5. Určete si pravidla hádky. A držte se jich. Je snadné v návalu emocí říct něco, co vás pak může mrzet. Nastavte si s partnerem "pravidla" hádky - třeba si zvolte jedno slovo, které použijete vždy, když budete chtít hádku ukončit a zastavit -  uvidíte, že tenhle trik oceníte. 

6. Dobře si rozmyslete, co chcete říct. Určitě nevytahujte nic z minulosti - to už je dávno promlčené, a neútočte na citlivá místa. Snažte se držet pouze tématu, kterého se hádka týká. Mluvte jasně, stručně a snažte se hádku co nejdříve ukončit a navázat na váš normální mood. Není nic horšího než dlouho trvající dusno a chození kolem sebe, jakoby ten druhý neexistoval.