Vztahy: Co nás naučí i ty nejbolestivější rozchody

Rozchod není nikdy příjemný...
11846

Člověk má pocit, že se mu zhroutil svět, ztratil ideály a jediné, na co se zmůže je pláč a sebelítost na nejvyšší možné úrovni. 

Ano, ze začátku si tímhle šíleným obdobím musí projít každý. Může vám být ale útěchou, že po téhle etapě, přichází na řadu další... A to etapa uvědomění si toho, co nám minulý vztah dal a vzal.

Co nás naučí i ty nejbolestivější rozchody?

1. VŠE se dá zvládnout. I když to ze začátku tak nevypadá a máte pocit, že nic už nebude jako dřív, věřte nám, že bude. Jen to chce čas a dostatečný odstup.

2. Samostatnost. Byla jste na svém protějšku závislá a neuměla si vyměnit ani žárovku? Zařizoval vše on a vy nemáte ponětí, co si teď počnete? Je to jednoduché. Začnete se o sebe starat sama. Je to to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. Postavit se na vlastní nohy a obstarat si vše potřebné SAMA. A když si náhodu nebudete vědět rady, věříme, že se ve vaší blízkosti objeví někdo, kdo vám rád podá pomocnou ruku.

3. Pročistí se vám okolí. Poznáte opravdové přátele a naopak přijdete na to, kdo si na přítele jenom hrál. A taková čistka není nikdy na škodu.

4. Zjistíte, jak moc silná jste. S odstupem času se možná budete divit, JAK jste to mohla vše zvládnout a jak je možné, že jste se nezbláznila. Uvidíte, že budete sama ze sebe překvapená.

5. Uvědomíte si, že spoléhat se můžete jen sama na sebe. A to je dobře. Nikdo by nad vámi neměl mít takovou moc, aby vás ovlivňoval v jakékoliv sféře vašeho života.

6. Přijdete na chyby, které jste dělala/dělali a s největší pravděpodobností se z nich poučíte a nebudete je opakovat. 

7. Budete vědět, co už nechcete. Říct, co chceme a co si přejeme, je mnohdy mnohem snadnější než říct ( a uvědomit si ), co nechceme.

8. Začnete si vážit sama sebe. Nikdo a nic by u vás nemělo být na prvním místě. Jen vy sama. Zní to sobecky? Možná je ale pokud nebudete šťastná a spokojená sama se sebou, neuděláte šťastným ani nikoho dalšího.

9. Vděčnost. Přichází po každém zklamání. Budete vděčná za to, co máte a jasněji uvidíte věci, které vám možná přišly jako samozřejmé, ale nejsou.

10. Zase budete o něco méně věřit pohádkám. A mužům, kteří je vyprávějí. Určitě se časem zase objeví někdo, kdo bude vyprávět ty nejkrásnější pohádky, které jste kdy slyšela a vy jim opět budete chtít věřit. A nejspíš i uvěříte. V hlavě vám už ale vždycky bude blikat varovná kontolka a budete vědět, že ne všechny pohádky končí happy endem a že každá moderní princezna si musí umět poradit i bez prince...