#vztahy: Jednoduchý návod, co dělat, když vám muž lže

Lže vám a vy to víte...
10532

Co dělat abyste udržela vztah i svou hrdost najednou? A jde to vůbec?

Dýchejte. Neřešte nic hned a v afektu. Nikdy tak nic nevyřešíte. Naopak. Situaci zhoršíte a navíc se budete cítit naprosto příšerně. Jděte se projít, dejte si vanu, jděte si zaběhat. Dělejte cokoliv, aby z vás opadla prvotní zlost. 

Přemýšlejte. Co teď? Hlava už není tak horká a vy přemýšlíte, co dál. Dokážete si s ním promluvit? Nebo v sobě vše dokážete dusit a nedáte na sobě nic znát? Druhá možnost je ta horší varianta. Pokud v sobě cokoliv dlouhodobě dusíte, vede to dřív nebo později k explozi, která může napáchat mnohem větší škody, než když věci řešíte hned. Ideální je mluvit. V klidu. Nekřičte, nevztekejte se, neubližujte si. Mluvte jasně a bez vytáček. Pokud lež přizná a dokážete s ním vést dialog, máte téměř vyhráno. Pokud vám ale stále lže, nemá smysl na nic čekat. Máte jen jednu hrdost, jedno srdce.. 

Zahojte se. Ať už situace dopadne jakkoliv, uzavřete v sobě situaci co nejdříve. Pokud mu odpustíte, nemá smysl později cokoliv vyčítat a vytahovat znovu na světlo. Pokud mu neodpustíte, udělejte to samé. Nic si nepřipomínejte, nevyčítejte, nepřemýšlejte. Nějak jste se rozhodla a vaše rozhodnutí by mělo být platné. Řídila jste se přeci srdcem..