Reklama

Zásady zdravého vztahu: Respektem a láskou to nekončí!

Nespokojte se s málem!
Reklama
12480
Chtějte RESPEKT.

Vztah by vás měl posouvat v před a rozhodně by neměl být plný pocitu nejistoty, méněcennosti, nebo přívalu výčitek. Pokud se rozhodnete jít životní cestou ve dvou, musíte na sebe vzájemně koukat s úctou a pochopením. Jinak se vaše cesta rozdělí dřív, než se stačíte posunout o prvních pár metrů.

Vyžadujte i dávejte LÁSKU.

Nenechte si ji vzít, nedovolte, aby právě láska byla přehlíženou součástí vztahu. Láska je dar. Avšak zamyslete se, zda to, co očekáváte od partnera, také dáváte. Projevy lásky mohou být různé. Pohlazení, výjimečný pohled či úsměv, překvapení, dárek. Ať už chcete dát svému partnerovi lásku najevo jakkoliv, dělejte to. Ideálně co nejčastěji.

Přečtěte si takéProč je dobré kamarádit s partnerovými kamarády?

Pracujte na KOMUNIKACI.

Jedním z ukazatelů toho, že je váš vztah naplněný, je moment ticha, který není trapný. Pokud dokážete být spolu, mlčet a dopřávat si vzájemně čas na utřídění vlastních myšlenek, gratulujeme. Zároveň ale chceme připomenout, že pokud je ticho či hovor jak se říká o ničem základním stavebním kamenem vašich společných chvil, je někde něco špatně.

Očekávejte ODPOVĚDI.

Ať už si chcete naplánovat společný víkend, vypovídat se po těžkém dni v práci nebo se jen domluvit, kdo z vás nakoupí dobroty k večeři, je normální, aby vaše drahá polovička reagovala na vaše dotazy, zprávy i volání. Jakmile se budete bát ozvat/promluvit s pocitem, že partnera rušíte, je něco špatně.

Vyhraďte si ČAS.

Přitažlivost a sexuální jiskření. To jsou základní stavební kameny snad každého vztahu. Dobrý sex plný vzrušení navíc dokáže vyřešit spoustu neshod i hádek, ale čistě jen na chemii se stavět nedá. Na zážitcích, společné minulosti i přítomnosti (a budoucnosti) už se ale dá stavět určitě.

Věnujte si POZORNOST.

Spojte čas, komunikaci a respekt v jednu hodnotu. Vznikne pozornost. Vznikne pocit, že tu nejste jen vy pro partnera, ale že je i on vždy, všude a ve všem s vámi.

Foto: Getty Images

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama