Zn.: Single! 8 výhod života bez závazků

Protože být ve vztahu může být stejně tak nebe, jako peklo!
10051

Vztahy už dávno nejsou jen osobní věc. To, jestli jste nebo nejste ve vztahu je prostě určující. To jestli jste v tom sama, nebo máte někoho po boku rozhoduje o tom, na co se vás budou prarodiče ptát, když k nim přijdete na návštěvu, co budete probírat s kamarádkou u vína, ale třeba i to, jak to bude vypadat u vás doma. Nechceme rovnou tvrdit, že být single je výhra a být ve vztahu holé šílenství. Zároveň ale nechceme říkat, že být bez partnera znamená být odsouzená k životní marnosti. Vždyť to má přece tolik výhod!

1. Jste paní svého času

Nemusíte hledat kompromisy, nemusíte se rozhodovat, jestli večer strávíte doma v posteli, nebo s přáteli v hospodě. Nemusíte se starat o zmeškané hovory, ani o to, jak dlouho vám trvá odepsat na zprávu.

2. Můžete si bez výčitek plánovat jednu party za druhou

Nemusíte se starat o to, jestli do vaší party zapadne, a jestli vůbec bude chtít jít s vámi. Nemusíte se starat o to, jestli venku strávíte pět večerů za sebou, nebo naopak ani jeden.

3. Učíte se být emočně nezávislá

Svěřování a sdílení těch nejintimnějších momentů vás pomyslně přivazuje k druhému. Na jedné straně nám to dopřává pocit štěstí a jistoty, na druhé straně, ale bolest, která propukne v momentě, kdy se taková důvěra rozpadne, nemá hranic.

4. Nemusíte nikoho stalkovat na sociálních sítích

Nic si nenalhávejme. Občas zkontrolujeme, kdy byl naposledy online, jaké fotky přidal na FB i koho si zrovna přidal do přátel prostě všechny. Když ale není kdo stalkovat...

5. Žádný vztah, žádné dvojité výdaje

V restauraci platíte za sebe, platíte za sebe i toaletní papír, který spotřebujete jen vy sama, platíte za mýdlo pro sebe, platíte za oblečení pro sebe a o Vánocích kupujete dárky taky hlavně pro sebe.

6. Méně emočních zvratů, víc vnitřního klidu

Žádné rozčilování, žádný pocit občasné nejistoty, žádné rozmýšlení, jestli je to to pravé.

7. Můžete na sobě pracovat

Vztah je časově náročný koníček. Pokud ale máte chuť na velkou porci sebezdokonalování, bude to všechno ve dvou ještě o něco náročnější!

8. Můžete si dopřávat jen věci, které si zasloužíte

Potkaly jsme už stovky lidí, kteří po svém boku měli někoho, kdo je stahoval ke dnu. Místo toho aby jim vztah dával křídla, stával se koulí u nohy. Vždycky je lepší počkat na toho pravého, než hledat něco víc tak, kde to prostě není.  

sledujte nás na instagramu